Esin Sözel Kalender
Esin Sözel Kalender

Yaprakları resmeden kadın

Şu sıralar kendisinden ‘Yaprakları Resmeden Kadın’ olarak bahsedilse de Esin Sözel Kalender, Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık mezunu bir tasarımcı. 30 yıldır mesleğini severek devam ettirdiğini her platformda belirten ünlü iç mimar, uzun yıllar sektörün önde gelen isimleri ile çalıştıktan sonra, ortağı olduğu Arketipo Design İç Mimarlık şirketini kurarak mesleğine kendi çatısı altında devam etme kararı aldı.

Mesleğine olan güçlü bağı bir yana, çocukluğundan beri sanata ve resme olan düşkünlüğünü hiçbir zaman geri planda bırakmayan tasarımcı, 2019 yılında eşi Yasin Kalender ile birlikte Goba Sanat ve Tasarım Galerisi’ni kurdu. Gerçek işi ‘sanat’ olanların yanı sıra, sanata sadece ilgi duyan yetenekli isimlerin de kendini gösterebilme çabasına ön ayak olan galeri, şu ana kadar pek çok tasarımcı ve sanatçıya ev sahipliği yaptı.

Gerçek bir hikayesi olmayan markaların çok fazla yaşayabileceklerini düşünmüyorum.” diyen tasarımcı, kurumuş manolya yapraklarını toplamaya başlayarak girdiği ‘Magnol’ markasının yükselen ilk koleksiyonu ile şu sıralar hayli ilgi çekiyor.

Hexagon Masa Arketipo Design’ın Enne Mobilya için tasarladığı masa.
Hexagon Masa
Arketipo Design’ın Enne Mobilya için tasarladığı masa.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Kategoriler