Ukinox Mutfak Sistemleri Genel Müdürü Cenk Tepegöz
Ukinox Mutfak Sistemleri Genel Müdürü Cenk Tepegöz

Ukinox rekabetçiliği güçlendirecek yatırımlarla geliyor

Sektörün en büyük üretici firmalarından biri olan Ukinox’ta 2021 yılı pek çok değişikliğe ve yeniliğe sahne olacak. Yeni nesil ürünlerini tüketicilerin karşısına çıkarmaya hazırlanan marka yatırım programında da güçlü adımlar atma hazırlığında.

2021 yılını birbirinden güzel pek çok yenilikle karşılayan Ukinox, geniş ürün yelpazesini daha da çeşitlendirecek ürünlere odaklanmış durumda. AR-GE alanında da yaptığı çalışmaların karşılığını fazlasıyla alan markanın yeni yatırımlar için start aldığını öğrendik. Ve işin detaylarını Ukinox Mutfak Sistemleri Genel Müdürü Cenk Tepegöz ile konuştuk. İşte 2021’e damgasını vurmaya hazırlanan Ukinox’un bu yılki gelecek adımları:

“Çok daha geniş ürün skalası”

Merhaba Cenk Bey, duyduğumuza göre Ukinox’un 2021 yenilikleri büyük ses getirecekmiş. Bu yeniliklerin neler olacağına dair bilgileri bizimle paylaşır mısınız?

Bildiğiniz üzere eviye modellerimiz hali hazırda büyük bir çeşitlilik gösteriyor. Öncelikle; kare kapaklı, handmade (el yapımı) ve seramik eviye çeşitlerini, geniş ürün yelpazemiz içerisine dâhil etmeyi düşünüyoruz. Eviye alanında ürün çeşitliliği içerisine granit malzemelerden üretilen yeni modellerimizi de ekleyerek, eviyede çok daha geniş bir ürün skalasına ulaşmayı hedefliyoruz. Tüm bunların yanı sıra yeni nesil soft-close ve kendi kendini temizleyen fırın modellerimizi de 2021 yılında tüketicilerimizle buluşturacağız. 2021 yılı davlumbaz, ocak ve sifon modellerinde de pek çok değişikliğe ve yeniliğe sahne olacak. Örneğin yeni yılda, ocaklarımızda hassas kademeli musluk özelliğini uygulamaya geçireceğiz. Ayrıca davlumbazlarda ise 1000 çekim gücüne sahip yeni bir modeli piyasaya süreceğiz. Bazı sifon modellerimizde ise otomatik seçeneği yanı sıra clickerlı kolay montaj edilebilir sifon modelini satışa sunacağız.

“Güçlü yatırımlar yolda”

Peki Ukinox yatırımlara devam edecek mi? Yakın zamanda yatırım anlamında programınızda neler var?

Tabii ki… Bu yıl da her zaman olduğu gibi yatırımlarımıza hız kesmeden devam etmeyi hedefliyoruz. Yatırımlarımızın en önemli alanı AR – GE çalışmalarını oluşturuyor. Yaptığımız AR-GE çalışmalarımızın sonuçlarını olumlu yönde alıyoruz. Yüksek teknolojili akrilik bazlı granit eviye üretimini bu teknoloji ile dünyada sayılı üretim yapan firmalar arasına dâhil oluyoruz. Sahip olduğumuz know-how ve sermaye gücümüzle 35 bin m2 üzerinde 400 bin adet yıllık üretim yapmak için start verdik. Sektörümüzde değer niteliği taşıyan yatırımlarımızdan bir diğeri ise bu sene sonuçlandırdığımız induction ocağın iç aksamları ve bütünleşikli davlumbazlı indüksiyon ocağımızın üretimini Düzce’deki fabrikamızdaki gerçekleştirmek teknolojik alt yapısı ile tüketicilerin işini büyük ölçüde kolaylaştıran, bunu yaparken de ekolojik dengeyi ve enerji tasarrufunu da hesaba katan ürünlere her daim yatırım yapmanın gerekli ve faydalı olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede davlumbazlı indüksiyonlu ocak yatırımı yaparak, seri üretime geçmeyi planlıyoruz.

“Akademi Ukinox geliyor”

AR – GE çalışmalarının yanı sıra servis bölümüne de büyük bir yatırım yapıyoruz. “Akademi Ukinox” adlı yeni bir eğitim ve sertifikasyon merkezi kurarak, servis elemanlarının ve tezgâhtarların eğitimlerini bu merkezde almalarını sağlayacağız. Servis ve yedek parça deposu, mobil takip sistemine yatırım yapılarak geliştirilecek. Günden güne gelişim gösteren e – ticaret alanında da güçlü bir yatırım yapıyoruz. Müşteri deneyiminin önde olduğu bir platforma sahip olacağız.

“Doğu bölgesindeki bayiliklerimiz artacak”

Bayileşme ağınız önümüzdeki dönemde büyüyecek mi? Hedefte hangi iller var?

Bayi ağımız her geçen gün artış gösteriyor. Birçok bölgede, oturmuş bayiler ve onların alt bayilerinin gelişimi hızla büyüyor. Özellikle Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yapılaşmanın artmasıyla bu bölgelerdeki bayi sayısının da günden güne artacağını hesaplıyoruz.

“Satış sonrası hizmeti veremeyenler sektörde geri planda kalacak”

Türkiye’deki ankastre sektörünün sizce en temel sorunları ve çözüm önerileriniz nelerdir?

Bizce sektördeki en temel sorunlarından biri fiyat istikrarsızlıklarıdır. Haksız rekabette oluşan ürün standartizasyonunun oturmuş olmamasıdır. Bir diğer sorun ise hizmet tarafında boşluk olmasıdır. Hizmet çok acemice ve yanlış olarak verilmektedir. Bu sorunun çözümü için ise müşteri memnuniyetinin ön planda tutulması gerekiyor. Yani bize göre sektörde satış sonrası hizmet alanının büyük bir gelişim göstermesi gerekiyor. Satış sonrası hizmeti veremeyenlerin, sektörde geri planda kalacağını düşünüyorum. Bunu iyileştirmek için, servis yetkililerinin eğitiminin daha düzenli verilmesi gerekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Kategoriler