NUEVO de La Naturaleza
NUEVO de La Naturaleza

Mutfakların yeni seramik eviye markası

Uzun yılların bilgi birikimine sahip genç bir marka olan NUEVO de La Naturaleza, ‘yeni ve doğadan gelen’ anlamını kavramsal olgudan çıkarıp yaşayan mutfakların merkezine oturtuyor. ‘Yeni ve doğadan gelen’ anlamındaki NUEVO de La Naturaleza’nın isim hikâyesi; markanın kurucusu Tufan Uçar’ın deyişiyle “Biz kendi evlerimizde kullanacağımız eviyeleri üretme” sloganıyla yola çıktı.

Yeni modeller yakında

18 farklı modele sahip olmasının yanı sıra bu modellerin 5 ayrı renk seçeneğini de son kullanıcıya sunan markanın AR-GE departmanı hız kesmeden çalışmalarını büyük bir gayretle sürdürüyor. 2021 yılının ilk aylarında kendini sektörde yeni modellerle ve tasarımlarla göstermenin heyecanını yaşayan NUEVO de La Naturaleza, covid-19 pandemisiyle birlikte gelen yeni normale de hızla uyum sağlamış durumda.

NUEVO de La Naturaleza
NUEVO de La Naturaleza

 

Yeni trend eviyelerde sağlık ve hijyen duyarlılığı

Hepimizin bildiğini üzere seramik malzemesi uzun yıllar mutfaklarımızı özellikle de eviyelerimize şekil vermiştir. Konu eviye olduğunda çok çeşitli ve boyutlarda seri üretilen malzemeler bulunmaktadır. Paslanmaz çelik ve granit eviyeler de mutfaklarda kullanılmaktadır. Mutfaklarda daha fazla hijyen, daha fazla sağlık istiyorsak muhakkak seramik eviye tercih etmemiz gerekmektedir. Pratik ve şıklığın yanı sıra buradaki en önemli faktör ise hijyendir. Dünyayı ve ülkemizi derinden sarsan Covid-19 ile hijyen alışkanlıklarımızı yeniden tanımladık ve onlarla yaşamayı öğrendik. Seramik mutfak evyesinin çalışma ve kullanım alanı bunun için idealdir.

Çizilmelere karşı son derece korumalı olan NUEVO de La Naturaleza eviyelerinde, yüzeyde kir, leke, bakteri tutmuyor. Bu özelliklerinden dolayı atık ve içme suyunu kirleten kimyasal temizlik maddelerine ihtiyaç duyulmuyor. Diğer bir detay ise, çevreye çok yüksek katkı sağlayan seramik mutfak evyelerin imalatında sadece doğadan elde edilen hammaddeler kullanılması. Bu yüzden marka ismini ‘yeni ve doğadan gelen’ anlamından alıyor.

NUEVO de La Naturaleza’nın kurucusu Tufan Uçar
NUEVO de La Naturaleza’nın kurucusu Tufan Uçar

NUEVO Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kuruluşu

Blanco Germany markası ile başlayan iş ortaklığı, Tufan Uçar’ın ön görülü ve ileriye dönük planlamasıyla İstanbul Tuzla’da bulunan fabrikayı devralarak genç ve yaratıcı bir marka ortaya çıkartmasıyla sektöre bir dinamizm daha kazandırılmış oldu.

İş yaşamı boyunca birçok ulusal markaya stratejik eğitimler veren Uçar, bu yıllarda edindiği bilgi, birikim ve kaliteli üretimin anahtarlarını NUEVO markası üzerine yoğunlaştırdı. Kurulduğu 2020 yılından bu yana sektörde sağlam adımlarla ilerleyerek kendine saygın bir yer bulmaya başlayan marka, üretim kapasitesini her geçen gün artırmayı hedefliyor.

Uçar, “10 yıllık planda NUEVO’nın gideceği yeri öngörmekteyim. Bu marka uzun yıllar boyunca sektörde güçlü ve sağlam adımlarla ilerleyecektir” markanın gelecek planlamasına dair ipuçlarını paylaşıyor ve şu bilgilerin altını önemle çiziyor:

“Tüm ürünlerimiz doğal hammaddelerden üretilmiş olup, içerisinde herhangi kimyasal bir içerik bulunmamaktadır. Doğanın hızla kirlendiği şu yüzyılda biz de NUEVO de La Naturaleza olarak doğayı kirletmeden evlerimizi güzelleştirmeyi amaçlıyoruz.”

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Kategoriler