Neden Kuvars’ı Seçmelisiniz, Hiç Merak Ettiniz mi?

“Kullanıcıların neden kuvars bir taşı tercih etmeli, kuvars’ın evdeki kullanım alanları nerelerdir, kuvars neden bu kadar pahalı ve Kuvars’ı uygulayan ustalar Türkiye’de bu yetkinliğe sahip mi?” sorularını yanıtlayan dünyanın en büyük kuvars taş yüzey üreticisi Cosentino, tüm detayları sizler için paylaştı.

Kuvars ile ilgili, yapı malzemesi seçen bir kullanıcının aklına takılabilecek tüm soruları değerlendiren Cosentino Türkiye Ülke Direktörü Alper Şensan, ilk sorunun yanıtını şu şekilde veriyor: “Kuvars, doğası gereği çok sert ve dayanıklı bir malzemedir. Yüzde 90-95 seviyesinde doğal kuvars bulunduran ürünlerimiz mermer ve granitten çok daha yüksek uzun ömür, çizilme ve leke dayanımı sunmaktadır. Mutfak asitlerine ve darbelere karşı aşırı dayanıklı olması her geçen gün daha çok talep görmelerine sebep oluyor. Doğal taşlar ile kıyaslanmayacak kadar çok renk ve desen imkânı ise tasarımcılara çok daha zengin alternatifler sunuyor.”

Cosentino Group bünyesinde Silestone, Dekton ve Sensa markaları ile yer aldıklarını hatırlatan Alper Şensan, Silestone ve Dekton’dan sonra egzotik doğal granit serileri olan Sensa ile de Türkiye pazarına güçlü bir giriş yaptıklarını belirtiyor.


Kuvars’ın evdeki kulanım alanları

Günümüzde teknolojik ilerlemeyle çok yenilikçi, gelişmiş farklı kuvars yüzey kaplamalarının elde edilebildiğini ifade eden Şensan, ayrıca “Kuvars, zemin, cephe kaplaması, merdiven uygulamaları, banyo ve mutfaklar için sağlam ve hijyenik yüzeyler sunuyor. Cosentino’nun patentli N-Boost teknolojisiyle yüzeylerimiz parmak izi bırakmayan, su ve leke itici özelliğe kavuştu. Aynı zamanda bu devrimsel özellik çok daha parlak ve canlı renkler sunuyor” dedi.

Aslında pek de pahalı değil!

Kuvarsın, mutfak asitlerine, darbelere karşı aşırı dayanıklı olması mermer ve granite göre kıyaslandığında size pahalı gelebilir. Fakat Şensan, kuvarsın bu özelliğini de baz alarak Kuvars’ın neden pahalı olduğu sorusuna “Cosentino’nun sağladığı 25 yıl garanti süresi gibi uzun ömürlü yapısı düşünüldüğünde pek de pahalı olmadığını söylemek mümkün! Öte yandan, estetik ve güzellik açısından kıyas yapabileceğiniz mermerlere göre oldukça düşük birim fiyatı vardır” ifadeleriyle açıklık getiriyor.

Kuvars’ı uygulayan ustalar Türkiye’de bu yetkinliğe sahip mi?

Bu tip sorular aslında içlerinde bir nevi duymaktan kaçındığımız ama yine de üstüne gitmekten kendimizi alıkoyamadığımız bir olumsuzluk barındırır. Alper Şensan, şu başarılı yanıtıyla bu sorunun üstesinden şöyle geldi: “Bu toprakların doğal taş açısından oldukça zengin olması sebebiyle Anadolu insanının binlerce yıldır süre gelen taş işleme alışkanlıkları var. Dolayısıyla bu tip yeni teknolojili ürünlere kolayca adapte olabildiler. Zira günün sonunda, bunlar da doğal elementlerden oluşan taş bazlı ürünler. İşçilik kalitesi özellikle büyük şehirlerde oldukça başarılı.”

Büyümek için ciddi yatırımlar kapıda!

Kuvars ile ilgili tüm sorularımız bitince Cosentino’nun Türkiye’deki faaliyetleri, hem mevcut hem de hedef pazar payı ve yatırım rakamlarını öğreniyoruz. Cosentino Group olarak 2019 yıl sonunda da büyüme gerçekleştirmeye çalışacaklarını söyleyen Şensan, “Mevcut üretim tesislerimizde kapasite artışlarının yanı sıra, operasyon ağımızı global çapta genişletmek için ciddi bir yatırım yapacağız. Cosentino Türkiye olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de açtığımız Cosentino Center’lar ile satış ağımızı hızla büyüttük. Adana’da bayilik vererek, o bölge pazarı için stok oluşturduk.

“2020‘de Türkiye’deki Pazar payımızı yüzde 27’ye çıkaracağız”

Ek istihdam yaratarak, daha fazla pazarlama ve tanıtım yatırımları yaparak Pazar payımızı genişletmeyi amaçlıyoruz. Kısa surede Türkiye’deki pazar payımızı yüzde 15’lere kadar çıkardık. 2020’de yüzde 27’ye çıkarmayı hedefliyoruz.

4 bini aşkın çalışan

CosentinoGroup olarak ise 2018’de 88 milyon Euro yatırım yaptık. 136 şehirdeki satış depolarımız ve ofislerimiz ile 80 ülkeye satış yapıyoruz. 2018 yılında grup çalışanlarımızın toplam sayısı 75 farklı uyruktan 4 bini aşkın çalışana yükseldi. Cosentino olarak, 2018’de 400 yeni iş pozisyonu yaratarak istihdam planında da yıllık hedefimizi tutturduk” sözleriyle noktayı koyuyor.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Kategoriler