Grass, Yatırımlarına Devam Ediyor

GRASS grubu 2018 senesinde yüzde 3,44 büyüyerek cirosunu 391 milyon Euro’ya çıkardı. Bu başarıyı dünya genelinde 1967 çalışanıyla elde eden firma, 2018 senesinde yeni teknoloji ve AR-GE harcamalarını 40,4 milyon Euro seviyesinde gerçekleştirdi. GRASS TR Mobilya Aksesuarları Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Ercan Bal, bu yatırımların 2019 senesinde 100 milyon Euro ile devam edeceğini açıkladı.

“Türkiye’de konut sektöründe düzelme görüyoruz” 

Sektör son 10 senedir yüksek bir arz ile geldi ve düzeltme yapmasını doğal karşılıyoruz. Sektörden ufak ufak güzel haberler almaya başladık ancak arz ve talebin dengeyi bulması biraz daha vakit alacaktır. Bununla birlikte daha işlevsel, daha kaliteli mutfak, banyo ve mobilya ile bizim ürün gamı olarak hitap ettiğimiz üreticilerin ön plana çıkmasını bekliyoruz.

Yeni ürün: Kinvaro T-Slim

Grass, Kinvaro ürün grubu ile üst dolaplarda kullanılan çeşitli kalkar kapak donanımları için çözümler sunmakta. Bu donanımları INTERZUM 2019 fuarında tanıttığı Kinvaro T-Slim ürünü ile zenginleştirdi. Kinvaro T-Slim yüksek tasarım beklentilerini karşılayan ve neredeyse görünmez bir şekilde mobilya gövdesine entegre edilebilen bir sistem. Göz hizasına monte edilmiş mobilyalarda her teknik detay göze çarpmaktadır. Tam burada Kinvaro T-Slim devreye giriyor: Grass’daki mühendisler, kalkar kapak mekanizmalarının karmaşık mekaniğini 12 milimetre gibi dar bir alana düşürmeyi başardılar. Bu teknik başarı, mobilya tasarımcılarına maksimum derecede tasarım özgürlüğü kazandırmaktadır.

Ultramodern merkezi depo

18 Haziran 2018’de Hohenems’deki (Vorarlberg / Avusturya) yeni GRASS merkez deposu için temel atıldı. Vorarlberg’de üçüncü tesisi olan bu yatırım Avrupa üretim tesisleri için 45 milyon Euro’ya mal olacak ultramodern merkezi depo olarak inşa ediliyor. Bu merkez, Würth Grubu’nun şirket tarihindeki en büyük yatırımı olarak daha fazla büyümenin ön şartı olarak görülmekte. 2020 ortalarında yaklaşık 150 çalışanıyla Hohenems faaliyete geçecektir. Würth Grubu’nun 71 yıllık tarihinde gerçekleştirdiği en büyük yatırım olarak nitelendirilen merkezin yapı şirketi Goldbeck Rhomberg, 43.000 metrekarelik bir mülk üzerinde inşaatı gerçekleştirecek. Bina 22 seviyede toplam 30.000 palet pozisyonu sunuyor. 

Operasyonların başlangıçta 150 çalışanı ile 2019’un sonunda başlaması planlanıyor. Hohenems’deki fabrikalar, bireysel müşterilerin taleplerine göre özelleştirme, paketleme ve sipariş toplama sürecinden geçmiş ürünler sunacak. 

“Grass ürünleri mobilyaya yaşam katıyor”

GRASS, 70 yılı aşkın bir süredir hareket sistemleri konusunda uluslararası düzeydeki lider geliştiricilerden biridir. “Quality made in Austria and Germany” üretip 200 aşkın dağıtım ortağımızla tüm dünyada başarılıyız. GRASS’ın ray, menteşe ve kalkar kapak sistemleri, tanınmış markaların ve kaliteli üretim yapan zanaatkârların mobilyalarına yaşam katan marka ürünlerdir. GRASS markası ve hareket sistemlerimiz geleceğe yön verebilecek olan çalışmalara duyduğumuz heyecanı ve coşkuyu yansıtmaktadır.

www.grass-turkey.com

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Kategoriler