Cosentino Group
Cosentino Group

Cosentino, yeni merkezler açarak uluslararası büyümesini sürdürüyor

Yenilikçi yüzeylerin mimari Cosentino Group, 2020 yılında küresel büyümesini sürdürecek yatırımlarına devam etti. Kanada Ottawa ve Winnipeg, Brezilya Rio de Janeiro’da yeni merkezler açan, İtalya, Fransa ve Almanya’daki lojistik tesislerini büyüten grup, Barselona, ​​Tel Aviv, Amsterdam ve Sidney’deki showroomlarını ‘City’ konsepti ile güncelledi.

Mimari tasarımlarıyla 40 yıldır eşsiz yüzeylere imzasını atan, İspanya merkezli Cosentino Group, 2020 yılında yeni yatırımlarla uluslararası büyümesini sürdürdü. Covid-19’un yarattığı sosyal ve ekonomik krizin damgasını vurduğu bir yılda şirket, pazarlarını çeşitlendirerek, City adlı yeni merkez ve showroomlar açarak yatırıma olan bağlılığını kanıtladı.  

Dünya genelinde merkez sayısı 118’e ulaştı

Yeni merkez açılışları ve taşınmalarla birlikte şirket bu mali yılı beş kıtaya yayılmış toplam 142 iş ve satış birimi ile tamamladı. Bu sayı 118 merkez, 15 City, ABD’de 3, Avustralya’da 1 olmak üzere 4 dağıtım merkezi ve 5 lojistik bölgesinden oluşuyor. 

Kanada’da merkez sayısı 6’ya ulaştı  

Ottawa ve Winnipeg, Cosentino’nun Kanada’da sahip olduğu merkez listesine eklendi ve toplam sayı altıya ulaştı. Yeni merkez, 2 bin metrekare depolama alanının yanı sıra yaklaşık 250 metrekare showroom ve ofis alanına sahip. 2 milyon Euro’nun üzerinde bir yatırımla açılan Ottawa Cosentino Center, Ontario bölgesindeki artan talebi karşılayacak.

Brezilya’ya yeni merkez

Kanada’nın Manitoba eyaletinin başkenti Winnipeg, 2020’nin ortasından bu yana bir Cosentino Center’a ev sahipliği yapmaya başladı. Bu merkez, profesyonellere ve müşterilere 2 bin metrekareden fazla depolama alanı ve 300 metrekarelik bir showroom sunuyor. Son olarak Cosentino, Brezilya’daki dördüncü merkezini Rio de Janeiro’da açtı. Bu yeni konum Goiania, Santa Catarina ve São Paulo’daki mevcut tesislere katkı sağlıyor.

Avrupa’da 1 milyon Euro’luk yatırım

Grup, 2020 yılında Avrupa’da birçok yatırım gerçekleştirdi. Bu bağlamda, şirket İtalya Lazio, Fransa Strasbourg ve Almanya Berlin’de üç yeni deponun taşınması ve açılması için 1 milyon Euro harcadı. Cosentino’nun şu anda İngiltere de dahil olmak üzere Avrupa’da 54 merkezi bulunuyor.

Dağıtım modelinin geliştirilmesine 5 milyon Euro’luk City yatırımı

Cosentino’nun öncü dağıtım modelinin arkasında City ve showroomlar yer alıyor. Geçtiğimiz ekim ayında Barselona, Tel Aviv ve Amsterdam’da yaklaşık 5 milyon Euro’luk ortak yatırımla açılan yeni City’ler sayesinde bu modelin geliştirilmesinde çok önemli adımlar atıldı.

Cosentino City Sidney’e taşındı

Şirket, 2013 yılında açtığı Cosentino City Sidney’i, Merkezi İş Bölgesi’ne (Sidney CBD) taşıdı. Bu tesis Cosentino’nun dijitalleşme, son teknoloji ve malzemelerle yeni iş modellerini geliştirildiği bir tesis olarak öne çıkıyor. 

Cosentino Group Hakkında

Merkezi İspanya’da bulunan Cosentino Group, mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzeylerin üretim ve dağıtımını yapan global bir aile şirketidir. Sektöründe dünya çapında lider olan Cosentino Group, yenilikçi yaklaşımlar ile trendleri belirleyen ve insan hayatına değer katan çözümler tasarlamaktadır. Bu vizyon dahilinde, sıra dışı ve öncü ürünler olan Silestone, Dekton ve Sensa gibi ileri teknolojiye sahip ürünleri geliştirmiş ve mimari alanlarda eşsiz tasarımların yaratılmasını sağlamıştır. Grup, kalkınmasını uluslararası genişlemeye, yenilikçi bir araştırma ve geliştirme programına, çevreye ve sürdürülebilirliğe saygıya, topluma, faaliyet gösterdiği yerel toplulukların eğitim, eşitlik, sağlık ve güvenliğine yönelik devam eden kurumsal yükümlülüğe dayandırmaktadır. İspanya Almeria merkezli Cosentino Group, ürün ve markalarının dağıtımını 80’den fazla ülkede yapmaktadır. 29’u kendine ait tesislerde olmak üzere, 32 ülkede faaliyet yürütmektedir. Grubun Almeria’da altı, İspanya’da bir akıllı lojistik platformu olmak üzere yedi fabrikası ve dünya genelinde 140’tan fazla ticaret ve iş birimi mevcuttur. Cosentino Group finansal cirosunun yüzde 90’ını uluslararası pazarlardan elde etmektedir.

       www.cosentino.com

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Kategoriler