Häfele, Loox LED Aydınlatma Sistemleri’
Häfele, Loox LED Aydınlatma Sistemleri

Banyo ve mutfakta doğru aydınlatma nasıl olmalı?

Yaşam alanlarına teknoloji ve tasarımı harmanlayarak estetik ve konfor kazandırmak amacıyla dünya çapında 96, Türkiye’de 20 yıldır faaliyet gösteren Häfele, Loox LED Aydınlatma Sistemleri’yle mobilyaya dördüncü bir boyut kazandırarak ışığın büyüsünü mekanlara taşıyor.

Mobilya ve kapı aksesuar ile donanımlarının öncü markası Häfele, son teknoloji mucizesi üretimi Loox Aydınlatma Sistemleri’yle mobilyalarda dördüncü bir boyut yaratıyor. Mutfak, banyo, salon, giyinme alanı ve vestiyer mobilya ihtiyaçlarına uygun olarak; spot, lineer ve çekmece içine uygulanan aydınlatma sistemleri, senaryolaştırılabilme özellikleriyle yaşam alanlarına modern şıklığı taşıyor.

İster yapılan işi kolaylaştırmak ister tasarımla duyguyu buluşturmak… Yaşam alanınızdaki aydınlatma seçiminde tercihiniz hangi yönde olursa olsun, işlevselliği teknoloji ile birleştiren Häfele’de zevk ve ihtiyacınıza uygun bir seçenek bulmak mümkün.

Häfele Concept uygulaması

Mekan içerisindeki ışığın duygular üzerindeki etkisi yad sınılamaz bir gerçek. Bunu en çok da pandemiyle birlikte evlere kapandığımız dönemde hissettik. Güne başlarken, yemek yerken ya da TV karşısında zaman geçirirken an’ları özel kılmak ve yaşam deneyimini iyileştirmek amacıyla harekete geçen Häfele, Concept uygulamasındaki aydınlatma versiyonlarıyla ev hayatına yepyeni deneyimler kazandırıyor!

Häfele, Loox LED Aydınlatma Sistemleri

 

Mutfakta doğru aydınlatma nasıl olmalı?

Evlerde kullanılan doğru ışık yaşanılan anları ve duyguları etkiler. Örneğin yemek hazırlarken tezgahlara yansıyan ışığın soğuk beyaz ve yoğun olması işlevsel açıdan fayda sağlarken, yemek saatinde hem yemeği görmek hem de yemek saatine keyifli bir duygu katmak için sıcak beyaz bir ışık tercih edilebilir. Dinlenme saatlerinde ışığın yoğunluğunu azaltarak sıcak beyaz bir renk tonuna çevirmek, ortama mum ışığı havası vererek konforu arttırır. Raf ve açık dolaplarda spot kullanımı sergilenmek istenen objeyi vurgularken, kapalı dolap içlerinde veya çekmece içlerinde kullanılan aydınlatma işlevsel olarak içeriğin daha net görünmesini, malzemelere kolay ulaşımı sağlar. Mutfak bazası, tezgah kenarı ya da dolap üst taçlarında kullanılan lineer LED aydınlatma ise mutfağa üçüncü bir boyut katarak tasarımı vurgular ve mekana sıcaklık, duygu katar. Üstelik tüm bu özellikler Loox Aydınlatma Sistemleri’yle bir kumanda aracılığıyla yönetilebilir, istenilen aydınlatma senaryoları kaydedilerek, tek tuşla istenilen zaman diliminde yeniden aktive edilebilir.

Häfele, Loox LED Aydınlatma Sistemleri’
Häfele, Loox LED Aydınlatma Sistemleri

 

Banyoda doğru aydınlatma

Banyolarda ise banyo dolap ve aynalarına entegre edilebilen Loox Aydınlatma Sistemleri’nin LED lambaları, makyaj yapma ya da tıraş olma deneyimini değiştirir. Güne başlarken, duş alırken, banyoda bakım yapılırken geçirilen tüm zamanlara Häfele, aydınlatma sistemleri an’a estetik katarak enerjiyi yükseltir.

Tek tuşla tüm alanları aydınlatın

Düşük ısı üretimi, uzun kullanım süresi, enerji tasarrufu, renk alternatifleri ve harekete duyarlı sensörlerin bulunduğu, renk geçiş imkanlarının sunulduğu, kumanda ile senaryolaştırılabilen Häfele aydınlatma çözümleri, tek tuşla tüm alanların aydınlatma kontrolünü sağlarken ışığın büyüsüyle de yaşam alanlarınızı keyifli kılacak.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Kategoriler